Historie
Produkty
Požární odolnost
Bezšroubové instalace
Certifikace
Reference

Historie


Společnost CES působila již od roku 1952 jako specialista na poli elektrizace a průmyslové automatizace. Jako první tvůrce uceleného systému kabelových nosných systémů zaujala své pevné místo na evropském trhu. CES neustále inovuje svůj výrobní program - inovace a zaměření na klienta tvoří základ, který udržuje neustálou pozornost na zdokonalování výrobků a služeb. V roce 1996 a 2006 získala společnost CES prestižní ocenění INPI za inovace.

Na českém trhu působí filiálka CES již více než 10 let a úspěšně spolupracuje se zákazníky z různých odvětví průmyslu, energetiky, telekomunikací, staveb a dalších. V roce 2007 jsme se společně s výrobcem Tolmega stali součástí společnosti CTS sas a od roku 2010 jsme součástí skupiny Niedax.

Produkty


CES™ nabízí širokou škálu kabelových žlabů, žebříků a příslušenství. Mezi nejfrekventovanější produkty patří perforované žlaby PS, které díky vysokému stupni perforace zajišťují dostatečné chlazení kabelů, a navíc disponují bezpečnostním lemem, zpevňujícím bočnice a chránícím kabeláž před poškozením. Dalšími produkty jsou samonosné žebříky EAC, neperforované žlaby GRS (lepší mechanická ochrana kabelů), lehké perforované žlaby TS (ekonomická varianta PS) a drátěný systém KT.Kromě standardních materiálových verzí jako galvanicky zinkovaná ocel (G) a žárově zinkovaná ocel (GC), nabízíme provedení z hliníkové slitiny a 3 třídy nerezové oceli.

Požární odolnost

Perforované žlaby PS byly úspěšně odzkoušeny dle normy DIN 4102-12, pro požární odolnost E90. Zároveň jsou žlaby PS a žebříky EAC požárně odolné dle předpisu ZP27/2008. S použitím našeho systému můžete rozmístit podpěry až na vzdálenost 1,5 m a použít žlaby pouze 1mm tenké, a tím výrazně ušetřit na materiálu.Bezšroubové instalace

CES™ nabízí také rozmanitý systém prvků, jež nahrazují šrouby a mnohdy značně urychlují a usnadňují montáž. Jedná se zejména o prvek TIX®, sloužící ke snadnému připevnění žlabů ke konzolám, upevňovací systém CK a CEK, či naklikávací spojky EK.Certifikace


Kabelová vedení CES™ jsou vyráběna ve shodě s evropskou normou CEI 61 537. Ve výrobě je uplatněn systém řízení kvality podle normy ISO 9001 (certifikát AFAQ). Kromě toho splňujeme i další nároky, vyžadované v jednotlivých oborech, jako např. požární odolnost dle DIN 4102-12, klasifikace UL, námořní certifikace, odolnost vůči vibracím a další.


Reference


Výrobky značky CES™ jsou již více než 50 let používány v projektech z oboru telekomunikací, průmyslu, stavebnictví, energetiky, dopravy, vědy a další. Naše výrobky obstály i v nejnáročnějších podmínkách - v jaderných elektrárnách, polárních stanicích, ropných plošinách, dolech apod. (viz sekce Reference)